Apiterapia - Uloterapia

Apis z greckiego znaczy "pszczoła". Terapia oznacza leczenie, tak więc Apiterapia to leczenie produktami pszczelimi.


 

Uloterapia jest nową dziedziną apiterapii oparta na bliskim kontakcie człowieka i rodziny pszczelej. W Polsce nie wchodzi ona w skład medycyny konwencjonalnej lecz coraz częściej zalecana jest przez służby medyczne jako czynnik przywracający i podtrzymujący zdrowie co jest potwierdzone licznymi badaniami naukowymi i obserwacjami klinicznymi. – oddychanie powietrzem ulowym. Oddychanie czystym, antyseptycznym powietrzem, pachnącym miodem, pyłkiem i propolisem, ma bardzo dobry wpływ na samopoczucie i witalność, pomaga również w profilaktyce leczenia różnych chorób, tak właśnie powstała nowa dziedzina Apiterapii – Uloterapia. Zauważono, że już samo przebywanie w pobliżu uli i pszczół ma dobry wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne ludzi. Dźwięk wydawany przez pszczoły, to charakterystyczne bzyczenie uspokaja, relaksuje i wycisza, nawet metodę tę zaczęto wprowadzać w niektórych szpitalach dla nerwowo i psychicznie chorych do uspakajania pacjentów. Jak donoszą liczne źródła naukowe z domków ulowych może korzystać każdy kto chce wspomóc swoje zdrowie z naciskiem na dolne i górne drogi oddechowe. Na pozytywne efekty zdrowotne wpływ ma przede wszystkim powietrze panujące w domku (powietrze ulowe zawierające substancje lotne jak miód, propolis czy pierzga), ciepło wydzielane przez pszczoły jak również potencjał bioelektryczny pszczół tj. biopole. Umożliwiam Państwu dostęp do mniej znanego produktu pszczelego jakim jest powietrze ulowe.Terapeutyczne właściwości polegają głównie na inhalacji olejkami eterycznymi unoszącymi się z parą wodną z dojrzewającego miodu. W domku do apiterapii –  uloterapii  zbudowanego z drewna znajdują się 4 ule pszczele zlokalizowane wewnątrz pomieszczenia pod leżankami, zabezpieczone gęstą siatką uniemożliwiającą przedostanie się pszczół do wnętrza domku. Domek do inhalacji jest zarazem ulem. Żyjąc i pracując w bezpośrednim sąsiedztwie przebywających w domku pacjentów, pszczoły dzielą się z nimi swą niezwykłą mocą. Dzięki wylotkom bocznym w domku rodziny mają możliwość opuszczenia go i wykonywania swojej pracy w ternie. Obcowanie z pszczołami jest absolutnie bezpieczne. W domku nie ma elektryczności.

Opis usługi


 

W ramach uloterapii zapewniam dostępność do spożycia odsklepin miodowych (miód odsklepinowy), bardziej wartościowy od miodu wirowanego. Dedykowany głównie na zapalenie zatok (dezynfekuje kanały) oraz choroby górnych dróg oddechowych W licznych badaniach udowodniono, że odsklepiny miodowe są bardziej aktywne farmakologicznie w porównaniu do miodu odwirowanego. W odsklepinach zachowane są wszystkie związki lotne i eteryczne, natomiast przy wirowaniu część zostaje utracona. Odsklepiny miodowe wykazują silniejsze działanie przeciwbakteryjne. Uloterapia może trwać od 10 minut do kilkunastu godzin. Zalecana sesja to 60 minut. W domkach można siedzieć lub leżeć. Można poczytać książkę, pospać, cicho porozmawiać. Domki czynne są w godzinach od 8:00 do 20:00 lub w innych godzinach po wcześniejszym uzgodnieniu. W domkach można również przenocować od 20:00 do 8:00 (nocleg z poranną kawą). Polecam nocną sesję,  gdyż w nocy są wszystkie pszczoły w ulu co powoduje że w domku występuje największe stężenie olejków eterycznych. Inhalacje odbywają się od maja do końca września (jeżeli warunki atmosferyczne są korzystne). W domku mogą przebywać jednocześnie 2 osoby.

Chęć skorzystania z Uloterapii można zgłaszać pod numerem tel. 692 455 832 (z jednodniowym wyprzedzeniem) lub mailowo: wesolapasieka@wp.pl. W przypadku zgłoszeń wizyt grupowych lub wycieczek, chęci nawiązania stałej współpracy proponuję korzystne rabaty cenowe. Prosimy również o kontakt telefoniczny lub mailowy.

 

Jak przygotować się do spotkania z naszymi terapeutkami


 

Wskazania do zastosowania uloterpii


 

Bezsenność

Osoby cierpiące na bezsenność szybko zauważą poprawę jakości snu, również osoby skarżące się na chroniczne zmęczenie, już po paru wizytach w apidomkach zauważą przypływ sił witalnych i ogólną poprawę stanu zdrowia.

Choroby serca

Apiinhalacja pomaga osobom chorującym na serce, zmniejsza odczuwanie duszności i wzmacnia serce, pozwala również zniwelować przykre dolegliwości pozawałowe i zadyszkę.

Nerwy i stres

Osoby nerwowe, żyjące w ciągłym stresie powinny skorzystać z uloterapii, ponieważ obcowanie z naturą, spokój, dźwięk wydawany przez pszczoły to prawdziwy balsam na skołatane nerwy.

Drogi oddechowe

Ulowe powietrze jest zjonizowane i antyseptyczne, doskonale działa na górne i dolne drogi oddechowe. Jest wolne od bakterii, wirusów i chorobotwórczych grzybów a przy tym cudownie pachnie miodem, pyłkiem i propolisem. Przy problemach oddechowych zaleca się 2-3 wizyty w tygodniu.

Inne problemy zdrowotne

Uloterapia wspomaga poprawę krążenia, pomaga w leczeniu astmy, trądziku, wszelkich uczuleń, chorób układu nerwowego ( stwardnienie rozsiane, niedowład czy porażenie mózgowe), chorób układu moczowego ( zapalenie nerek czy gruczołu krokowego)

... i wiele innych

Wspomaga leczenie wielu innych chorób. Nawet osoby po przebytym COVID-19 i nadal uskarżające się na problemy oddechowe, mogą już po paru sesjach w domku poczuć znaczną różnicę w oddychaniu.

Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób

Hipokrates