Świece i figurki woskowe

Po dniu pracy czas na chwilę relaksu, przygaś światło i zapal świece które stworzą aromatyczny nastrój sprzyjający wyciszeniu.


 

Produkcja oraz sprzedaż świec i figurek woskowych:

Wosk jest wydzieliną gruczołów woskowych pszczół, tzw. woszczarek. Do wyprodukowania 1kg wosku rodzina pszczela zużywa ok. 3,6 kg miodu. Wosk służy pszczołom do budowy plastrów potrzebnych do wychowu młodych pszczół oraz magazynowania w nich miodu i pierzgi. W ciągu sezonu w sprzyjających warunkach rodzina pszczela może wyprodukować 2-3 kg wosku.
Wosk pszczeli jest stosowany w postaci kremów, areozoli, maści. Stosuje się go również podczas inhalacji parowych oraz w postaci okładów do leczenia bóli reumatycznych. Szczególnie cenne jest działanie substancji wydobywających się ze spalanych świec woskowych, które zawierają wosk pszczeli. Świece woskowe oprócz walorów estetycznych mogą wykazywać właściwości korzystne dla zdrowia. Podczas palenia świec odczuwany jest orzeźwiający zapach.

Palenie świec woskowych:

Jonizuje

ujemnie powietrze tzn. neutralizuje negatywne promieniowanie urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Neutralizuje

nieprzyjemne zapachy np. likwiduje zapach dymu tytoniowego.

Działa uspokajająco

poprawiając koncentrację.

Pomaga

zwalczać drobnoustroje.

Oczyszcza

powietrze łagodząc alergie, astmę, choroby górnych dróg oddechowych i płuc.

Działa kojąco

i relaksująco, a także wprowadzają pozytywny nastrój.

Wytwarza przyjemny

miodowy zapach.

Wspomaga

spokojny sen.


 

Aby świece z wosku pszczelego wykazywały takie działanie powinny być wykonane w 100% z czystego wosku pszczelego bez dodatku parafiny. Ze względu na prozdrowotne właściwości świec wykonanych z wosku pszczelego warto nimi zastąpić świece parafinowe. Świece z wosku pszczelego spalają się nie wydzielając dymu. Ponieważ świece powstają z naturalnego wosku pszczelego ich kolor może się nieco różnić od przedstawionego na zdjęciach. Kolor naturalnego wosku może być od jasnożółtego przez pomarańczowy do ciemnobrązowego.
Świece i figurki woskowe wykonuję ręcznie.