Eko-Warsztaty edukacyjne

Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty eko - warsztatów edukacyjnych o pszczołach, rozwijających wiedzę dzieci, młodzieży oraz dorosłych w zakresie świata owadów otaczających nas, ekologii oraz zdrowego odżywiania.


 

Proponowany program cyklu warsztatów:

Celem eko – warsztatów edukacyjnych o pszczołach jest kształtowanie proekologicznej postawy, dzieci, młodzieży i dorosłych rozbudzanie ich wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody oraz uzmysławianie jak bardzo nasze życie związane jest z pszczołami.
Eko – warsztaty prowadzone u zainteresowanego lub na zamówienie w pasiece.
Warsztaty dla szkół, przedszkoli oraz rodzinne. Tematyka i sposób prowadzenia warsztatów edukacyjnych dostosowana do wieku uczestników. Na zamówienie prowadzenie warsztatów dla dzieci na ulach otwartych z wyposażeniem w kombinezony pszczelarskie.

Opis usługi


 

Życie wewnątrz ula

na cztery pory roku

Wytapianie świecy woskowej

lub wyrabianie świecy z węzy pszczelej przez uczestników

Miejsca przyjazne pszczołom

te które uwielbiają

Ciekawostki o pszczołach

i ich życiu

Praca pszczelarza

z niezbędnym sprzętem.

Jak rozpocząć

swoją przygodę z pszczołami.

Jak pomóc owadom zapylającym

i ich ochrona

Jak powstaje miód

i jego właściwości (degustacja).

Dary pszczół

dla człowieka.

W zależności od zamówienia, zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem ula edukacyjnego wyposażonego w ramki z foto rodzinami pszczelimi, ule z żywymi rodzinami pszczelimi lub ul demonstracyjny dwuramkowy bez otwierania ze szklanymi ściankami.Po ukończeniu każdych warsztatów uczestnicy otrzymują Certyfikat małego pszczelarza, a za dzielną pracę w pasiece słoiczek miodowego przysmaku. Jeśli chcesz ustalić termin lub dowiedzieć się więcej o organizacji warsztatów, napisz do nas wiadomość lub zadzwoń. Zarezerwuj termin warsztatów już dziś!